Parfüüm #603 Les Privés / nahk, viiruk, tonka

Allahinnatud!52,00 120,00 

Puhasta

See julge aroom avaneb tumedatele ja intensiivsetele nootidele vürtsikate, kuid lilleliste aroomidega. Viiruk lisab lõhnale värskust ja salapära. Naha ja tonka noodid annavad sellele parfüümiveele sensuaalse mõõtme. Nii soojade kui ka roheliste merevaigu varjunditega puidune aroom 603 üllatab Teid oma heldusega.

Mis on viiruk?

Viiruk ehk olibaan, mida leidub nii Araabia poolsaare lõunaosas kui ka Kirde-Aafrikas ja Indias, on vaik, mida saadakse Burseraceae perekonnast pärit puu sisselõigete tegemisel. Maailma vanimaks lõhnaaineks peetud viirukit on kasutatud paljude religioonide ja tsivilisatsioonide rituaalides. Viiruk viib meid tagasi parfüümi püha päritolu juurde, alates ladinakeelsest sõnast “per-fumum” (suitsu abil), kuna see võimaldas inimestel oma lõhnava suitsu kaudu jumalatega suhelda. Selle võimas lõhnasümboolika on ajaproovile vastu pidanud ja üle piiride rännanud. See lisab puidust, okaspuust, värskest, kamforsest ja vürtsikast noote.

Mis on tonka uba?

Tonka uba pärineb Dipteryx odorata puust, mis võib kasvada kuni 40 m (131 jalga) kõrguseks ja mis toodab mangokujulist vilja, mis sisaldab ühte seemet: tonkauba ennast. Sellel tuleb lasta kuivada üks aasta, mille jooksul tekivad valged kristallid: kumariin, mis annab nii võimsa aroomi ja moodustab tegelikult 50–70%! Pärast kõike seda saab väärtuslikku absoluuti lahustitega ekstraheerida, et saaksime seda lõpuks nautida. Lõhna poolest on tonka uba magusate, palsami- ja tubakanootide järgnevus, kergelt maalähedane kuivatatud heina tipunoot ning soe ja gurmaanne põhjanoot vanilje, iirise, kondenspiima ja mandli aktsentidega.

Mis on parfümeerias nahkne noot?

Nahk on loomanahast saadud materjal. Seda kasutatakse peamiselt rõivaste ja nahktoodete valmistamisel. Algselt lõhnas nahk halvasti. 17. sajandil tekkis inimestel idee seda lõhnastada, alustades kinnastest, tolleaegsest olulisest aksessuaarist. Sündis “gloverperfumer” amet. Sel ajal töötas Grasse’i linnas, mis oli tuntud nahaparkimise keskus, naha lõhnastamiseks mõeldud essentsid, nagu apelsiniõied, muskus, ambra ja muud loomadelt saadud toorained.

Parfümeerias seisneb raskus nahale omase lõhna taasloomises. Selleks kasutatakse “pürogeenseid” noote nagu kask, kadakat või styrax koos teiste komponentidega, nagu loomalikud, mee- või tubakanootid. On võimatu rääkida nahksetest lõhnadest, mainimata Chaneli Cuir de Russie’t; väga elegantne ja imeliselt tasakaalustatud, selles segunevad blondi tubaka noodid jasmiini südamega.

Mix & Match:

Kombineerige kaks parfüümi (kõige julgema puhul kolm), et luua oma ainulaadne lõhnarada. Erinevad annused (üks, kaks, kolm pihustust) annavad ainulaadse tulemuse.

› 603 x 103 – ahvatleb lilleline nahalõhn ?

Sulle võib veel meeldida...