fbpx

Küpsistepoliitika

Küpsistepoliitika

Küpsised

Küpsis (cookie) on väikesemahuline tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebilehitsejale ja mis salvestatakse kasutaja arvuti kõvakettale.

Küpsised kuuluvad nn hallvara hulka, mis ei ole ohtlik, aga võib kasutajale siiski ebamugavusi tekitada. Sellepärast analüüsivad viirusetõrjeprogrammid lisaks viirustele ka küpsiseid ja pakuvad kasutajale võimalust ise otsustada, millised küpsised alles jätta ja millised kustutada.

Küpsised ise kasutaja arvutist informatsiooni ei loe ega internetiavarustesse ei saada. Küll aga võidakse küpsiste abil kogutud informatsiooni müüa kolmandatele osapooltele. Pärast aga hakkab kasutaja saama turunduslikke kommertsteadaandeid.

Küpsiste eesmärk

Võrgulehed kasutavad küpsiseid, et pakkuda kasutajatele isikupärasemat kasutuskogemust ja mugavamat võrgulehel navigeerimist. Näiteks võimaldavad küpsised võrgulehel meelde jätta kasutaja eelistusi (keele valik) või jätta vahele igakordne võrgulehele sisselogimine. Üldjuhul kasutatakse küpsiseid statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi võrgulehtede külastamisel. Kasutajale see otsest ohtu ei kujuta, kuid isikuandmete kaitse seisukohalt võib sellist tegevust nimetada isiku privaatsuse rikkumiseks. Seda juhul, kui võrgulehel pole küpsiste kasutamisele viitavat teavitust. Võrgulehtede haldajad on kohustatud võrgulehel esitama selge ja arusaadava teabe, millist tüüpi küpsiseid nende võrguleht kasutab ja mis eesmärgil. Nii saab kasutaja ise otsustada, kas ja millised küpsised ta lubab või keelab.

Küpsiseid on kahte liiki:

Seansiküpsised luuakse siis, kui Te veebisaiti külastate. Neid kasutatakse tagamaks veebisaidi korrektne toimimine ning nendega salvestatakse näiteks info toodete kohta, mida Te veebisaidil liikudes ostukorvi olete lisanud.

Püsiküpsised jäävad Teie veebilehitsejasse pikemaks ajaperioodiks. Need aitavad veebisaidil tunda ära Teie seadme järgmine kord, kui Te meie saiti külastate, või registreerida Teie liikumismustreid meie saidil. Küpsistega sarnaseid funktsioone täidavad ka teised tehnoloogiad, nt pikslisildid, veebilutikad, veebihoidlad ja muud sarnased failid ja tehnoloogiad. Käesolevas küpsisepoliitikas kasutame mõistet „küpsised” küpsiste ja sarnaste tehnoloogiate kohta. Seansiküpsiseid, mida kasutatakse veebisaidi funktsionaalsuse eesmärgil, ei ole allpool kirjeldatud.

Järgmised püsiküpsised täidavad järgmisi eesmärke:

Facebook
Facebook kasutab seda mitmesuguste reklaamitoodete edastamiseks, nt reaalajas pakkumised kolmandate osapoolte reklaamijatelt.

Google Adwords
Google Adwords kasutab küpsiseid selleks, et taasaktiveerida külastajaid, kellest veebisaidil käitumise põhjal otsustades võivad tõenäoliselt saada kliendid.

Google Analytics
Google Analytics küpsised registreerivad unikaalse ID ja koguvad statistilisi andmeid selle kohta, kuidas külastaja veebisaiti kasutab. Samuti jälgib see kasutajaid eri seadmete ja turunduskanalite lõikes ning kogub andmeid külastajate seadmete kohta. Meie praeguse seadistuse kohaselt on need andmed anonüümsed.

Kuidas küpsistest keelduda?

Kui soovite loobuda küpsiste salvestamisest oma arvutisse, võite valida oma veebilehitseja turvaseadistustest küpsistest keeldumise.

Kui Teil on see valitud, ei salvesta ükski veebisait küpsiseid, kuid võib juhtuda, et osa meie ja teiste veebisaitide funktsioonidest ei tööta ideaalselt.

Samuti võite muuta oma veebilehitseja seadistusi, et Teile kuvataks hoiatus iga kord, kui sait üritab küpsist seadistada, ning seejärel võite otsustada iga küpsise osas eraldi, kas aktsepteerida seda või mitte.

Soorita ost (0) 0,00  Toode lisatud ostukorvi!